Van meer dan 240 in 2000 tot meer dan 640 in 2010, zo blijkt uit een publicatie van onderzoekers van het NIVEL in het Tijdschrift voor Verloskundigen.
Tekorten verdwenen
Tien jaar geleden was er nog een tekort aan verloskundigen. Inmiddels is het aantal verloskundigen sterk toegenomen en zijn de tekorten verdwenen. Wel is er binnen de beroepsgroep een verschuiving te zien. Was de verloskundige rond de eeuwwisseling vooral werkzaam in de eerste lijn, inmiddels werkt een aanzienlijk deel in het ziekenhuis. Deze klinisch verloskundigen zijn niet meer weg te denken uit de verloskamers van de ziekenhuizen. Aanvankelijk werkten ze in 40 ziekenhuizen, waaronder de acht academische ziekenhuizen, de opleidingsziekenhuizen en een paar niet-opleidingsziekenhuizen. Inmiddels hebben 80 ziekenhuizen (83% van de ziekenhuizen) verloskundigen in dienst.
‘Buitenlandse' verloskundigen
De sterke groei van het aantal klinisch werkende verloskundigen komt door de toenemende vraag vanuit de ziekenhuizen. Daardoor is de ‘instroom' (20%) veel hoger dan de ‘uitstroom' van verloskundigen die stoppen met werken in het ziekenhuis (9,3%). Bij verloskundigen met een eigen praktijk was dit respectievelijk 8,6 en 5,8%. Ook deze groep groeit, maar het verschil tussen in- en uitstroom is minder groot.
Bron: Nivel
Wil jij op de hoogte blijven van actuele ontwikkelingen in de kraamzorg? Meld je dan nu aan voor de gratis
e-nieuwsbrief en ontvang het laatste nieuws, feiten, vacatures en leuke acties voor kraamverzorgenden in je mailbox.
| Jouw mening |
Vind jij het lastig om te kramen bij een baby met het syndroom van Down? |