Nieuw babyboek!  

babyHoe verzorg ik een baby?

In dit boek vind je praktische tips in gewone taal.

  Meer info
Hoofd sponsors  

KraamSupport wordt mede mogelijk gemaakt door:

nutricia

friso

 

Fles weigeren

Geschreven door Monique van 't Zelfde, lactatiekundige IBCLC op 11-12-2008 om 10:36

flesvoedingBaby's die langer dan een maand of  twee borstvoeding krijgen zijn zich bewust van het feit dat die lekkere moedermelk uit hun mama komt. Ze willen dan ook alleen maar borstvoeding, en het liefst uit de originele verpakking: de borst.

 

Voor kraamverzorgenden de taak om voorlichting te geven over afkolven en bijvoeden. Bijvoeding is alle voeding die niet direct uit de borst wordt gedronken, dus ook afgekolfde moedermelk. Vergeet dus niet de moeder over bijvoeden te informeren, want anders zit moeder straks met een gestreste baby die niet uit de fles wil drinken, en raakt ze zelf ook gestrest.

 

Zo ook het dochtertje van Carolien. Dochter Eva is 10 weken weigert pertinent de fles. Over een paar weken moet Caroline weer aan het werk, en ze heeft inmiddels alle spenen geprobeerd die er te koop zijn. Maar ook bij papa op schoot drinken, lopend en zingend de fles te geven: niets helpt.

 

Ik leg haar uit dat ze kan stoppen met het uitproberen van babyflessen met allerlei soorten spenen. Daar ligt het niet aan. Eva moet leren om voeding uit de fles te drinken, en daar heb je geduld voor nodig. Probeer strijd met de baby te vermijden, en geef bijvoorbeeld de fles als ze een beetje slaperig is. In de meest situaties is wennen aan flesvoeding een kwestie van een lange adem, en is rustig blijven proberen het devies.

 

Ik spreek Carolien moed in. Het is een lastige situatie, maar natuurlijk ook vleiend, als je baby zo'n overduidelijke voorkeur heeft voor jou. Twee weken later belt ze me terug. Het is gelukt! Een dag voor dat ze ging werken heeft ze Eva bij haar moeder gebracht en is ze de stad in gegaan. Oma heeft rustig met Eva gezeten en uiteindelijk dronk ze uit de fles. Carolien kan met een gerust hart aan het werk.

 

De allerbeste tip die je als kraamverzorgende aan de kraamvrouw kunt geven is:

begin met zo'n weken 4 met het afkolven van moedermelk en het aanbieden van de fles.

Als de borstvoedingperiode goed is verlopen, is dit ook een goed tijdstip om na te denken over wat voor soort kolf geschikt is. Er zijn zoveel soorten kolven! De lactatiekundige kan advies geven over welke kolf geschikt is. Zo kun je miskopen voorkomen.

 

Monique van 't Zelfde is lactatiekundige IBCLC en werkt bij Kraamcentrum DAT in de regio Zuid Holland/West Brabant. Zij heeft ook een eigen laktatiekundige praktijk: Mammae.

  Terug naar overzicht
 

 
Laatste 5 reacties
 
  20-08-2011 Als we dit dus bekijken ...     18-08-2011 Helemaal voorkomen is natuurlijk onzin. ...     18-08-2011 Hoi AM, Ik ga ook ...     17-08-2011 Het is zo jammer dat ...     17-08-2011 tja, ik vind het eigenlijk ...    
Scriptie gezocht  
Scriptie geschreven? Stuur 'm op naar KraamSupport en maak kans op het boek Bekkenpijn tijdens en na de zwangerschap t.w.v. € 30. 
  Meer info
Filmpje van de week  

Filmpje van de week Leer babytaal te verstaan.

  Bekijk het filmpje
Jouw mening
 

Vind jij het lastig om te kramen bij een baby met het syndroom van Down?

Stem
Naar overzicht

Y-Publicaties logo
© Y-Publicaties. Auteursrechten voorbehouden. Op gebruik van deze site zijn de volgende regelingen van toepassing:
Colofon | Abonneren op nieuwsbrief | Contact